Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /www/ul/wp-config.php:1) in /www/ul/wp-content/plugins/count-per-day/counter.php on line 160 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /www/ul/wp-config.php:1) in /www/ul/wp-content/plugins/count-per-day/counter.php on line 160 MKIS UL » Niusy

Sztuki i sztuczki w Ornecie :)

Napisał: KIKI  :  Kategoria: Niusy

W dniach 7-11 sierpnia w Ornecie odbędzie się Festyn Światła i Ognia ” Sztuki i Sztuczki” na który dostaliśmy zaproszenie. Będą warsztaty  ogniowe, gry na bębnach i chodzenia na szczudłach czyli wszystko co tak bardzo kochamy oczywiste zatem jest że nie może nas tam zabraknąć, a więc … Orneto szykuj się nadjedziemy :)

jeśli ktoś ma ochotę jechać i zabrać się z nami piszcie dawajcie znać coś się wymyśli zapraszamy :)

Dziękujemy wszystkim to nasz wspólny sukces !!!

Napisał: KIKI  :  Kategoria: Niusy

Koncert organizowany przez nas okazał się wielkim sukcesem, udało nam się zebrać ponad 6 tyś złotych. Było naprawdę super była loteria fantowa, młodzież kwestowała na ulicach miasta a w morąskim MDK było głośno i wesoło dzięki występującym na scenie artystą. Koncert został dofinansowany ze środków pozyskanych na realizację małych projektów animacyjnych tworzonych przez uczestników Szkoły Młodzieżowych Animatorów ( dziękujemy autorce projektu Magdzie ( naszej młodej animatorce :) ) w ramach projektu realizowanego przez TPD w Morągu projektu Szkoła Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur II. Naprawdę bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i  pomogli nam. Dziękujemy wszystkim osobą, które zechciały przyjąć zaproszenie i wystąpić u nas : tancerzom , piosenkarzom wszystkim zespołom, które przyjechały do nas aż z Elbląga (Jamie, Sakin ol, Bedu, Maz, Silver Tape) i temu z Morąg- TheRapist ;) , Pani Krysi za ugotowanie pysznego obiadku (mniiiam spaghetti rządzi :) i wszystkim, którzy wrzucali pieniążki i odwiedzali nas w MDK.

DZIĘKUJEMY !!! <3

 

  

  

  

  

  

 

 

Jest energia jurto będzie czad !!!

Napisał: KIKI  :  Kategoria: Niusy

Już jutro koncert my już od południa ciężko pracujemy i dopinamy wszystkie szczegóły, przygotowujemy loterię (mamy megaaaa dużo zabawek i innych fajnych gadżetów… zapraszamy jutro) i sklepik ( z rzeczami własnoręcznie wykonanymi przez mamę Szymonka ). Zigi i Adrian jutrzejsi prowadzący koncert dopinają swoje wystąpienia, a my pomagamy jak możemy… a że dużo nie możemy to się troszeczkę obijamy ;) Jutro przed nami wielki dzień od 10:00 do 22:00 w MDK, a później wspólny grill z wszystkimi gwiazdami koncertu i pogaduch do rana ( zaproszone zespoły z Elbląga nocują u nas w MKIS :) ) Do jutra zatem liczymy na waszą obecność !!!

  

koncert ” Szymuś-waleczne serce” już za dwa dni !

Napisał: KIKI  :  Kategoria: Niusy

 Do koncertu zostały już tylko dwa dni my mamy dla was nową możliwość przyłączenia się do naszej akcji. Mamy do sprzedanie pomarańczowe bransoletki (jedyne 5 zł.) z których dochód w całości przekazany będzie dla Szymonka, a dzięki którym osoby aktywne, wrażliwe na los drugiego człowieka będą się w pewien sposób odznaczać. Stwórzmy więc bransoletkową rewolucję tak by każdy mieszkaniec naszego miasta… województwa z dumą chodził z pomarańczową bransoletką na ręku o TAK :)

Młodzieżowe Forum Inicjatyw Lokalnych za nami

Napisał: KIKI  :  Kategoria: Niusy

W dniach 21-23 czerwca br. w Ośrodku Kormoran w Mierkach odbyło się I Młodzieżowe Forum Inicjatyw Lokalnych Warmii i Mazur (MFIL).  Głównym organizatorem Forum było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu. Przez trzy dni prawie 150 młodych ludzi  z całego województwa brało udział w licznych  warsztatach  i  seminariach,   targach dobrych praktyk oraz grach i zabawach integracyjnych. Dużą grupę stanowiła również młodzież z naszego MKISu, nie mogliśmy przecież przegapić takiego wydarzenia i nie zobaczyć jak naszym młodym animatorom wręczane są certyfikaty ukończenia Szkoły Animatorów J . Pikanterii dodawał również fakt, że Młodzieżowe Forum Inicjatyw Lokalnych w całości zostało zaplanowane i przygotowane przez młodzież – uczestników Szkoły Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur, m.in. z Morąga, Braniewa,  Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztynka, Ełku, Gołdapi, Pisza, Biskupca. Sami zaplanowali warsztaty: filmowy, białego śpiewu, jogi, śmiechu, charakteryzacji, teatralnej improwizacji, taneczny,  chodzenia po linie i bębniarski oraz tematy seminariów: wolontariat  międzynarodowy,  studia – cel czy środek do osiągnięcia celu, manipulacja konsumpcyjna, aktywność obywatelska młodzieżowy, jak organizować duże przedsięwzięcia i zasady gier animacyjnych, w których licznie uczestnicy Forum uczestniczyli. Dużą atrakcją dla nas były również bal animacyjny, gra terenowa: „Palinocka”  oraz gry i zabawy integracyjne. Trzy dni minęły szybko i nawet świadoma rezygnacja z snu w celu dobrze wykorzystania czasu do poznania i pogadania ze wszystkimi uczestnikami MFIL nie wystarczyła, ale nic mamy na szczęcie niezawodnego wujka facebooka dzięki któremu dalej będziemy rozwijać nasze nowe znajomości i miejmy nadzieje zaplanujemy kolejne nasze spotkanie <3 .

  

  

Młodzieżowe Forum Inicjatyw Lokalnych zostało zorganizowane w ramach projektu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu realizowanego w partnerstwie z LGD Ziemia Lubawska: Szkoła Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur II, który jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki